
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| Type | Omnipolar |
| Bandwidth | 20 Hz |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Output Current | 40 mA |
| Max Supply Current | 2 µA |
| Test Condition | -40 °C to 125 °C |
| Sensing Range | 1.8 mT Trip, 1.3 mT Release |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
